Prevence

Praktické rady pro zdravou vaginální mikrobiotu:

Obecně platí, že nevyváženost vaginální mikroflóry má několik známých příčin: nedávná antibiotická léčba, používání tamponů, silná menstruace, nadměrná osobní hygiena, opakované užívání antimykotických přípravků. I když přesná příčina této nerovnováhy není vždy známa, vyváženost vaginální mikrobioty musí být v co největší míře udržována, protože se jedná o klíčový faktor omezující výskyt vaginálních infekcí.
Tělo každé ženy je odlišné, takže chování nebo činnosti, které u některých vedou k vaginální infekci, ne vždy způsobují problémy jiným.
Záněty pochvy mohou také způsobit alergické reakce, přecitlivělost na kosmetické produkty nebo látky, se kterými přichází tělo ženy do kontaktu. Faktory, které mění normální poševní rovnováhu, mohou následně vést k vaginální infekci.
Tato doporučení mohou pomoci při současné léčbě vaginální infekce a hrají nezanedbatelnou roli i v předcházení budoucím vaginálním infekcím a to zvláště u žen, které trpí opakovanými záněty pochvy.

Z mokrých plavek či vlhkého cvičebního úboru se převlékejte ihned jakmile to bude možné. Sezení v propocených legínách nebo mokrých plavkách poskytuje prostředí, ve kterém se kvasinkám velmi dobře daří.
Vyhněte se přiléhavému pyžamu nebo těsným kalhotám. Pro běžné denní nošení si vybírejte bavlněné spodní prádlo a punčochy, které mají bavlněný rozkrok. Bavlna vás udrží chladnější a sušší než syntetika a když budete spát bez spodního prádla, pomůže vám to udržet oblast genitálií v suchu.

Po koupání nezapomeňte pečlivě očistit i vnější pohlavní orgány, kde by mohlo dojít k nechtěnému množení kvasinek. Protože se kvasinkám daří ve vlhkém prostředí, je důležité po sprše nebo koupeli tuto oblast i důkladně vysušit.

Po použití toalety se otírejte zepředu dozadu. Tak zabráníte šíření bakterií z anální oblasti do pochvy a močové trubice.

Svá intimní místa umývejte nejlépe jemným mýdlem nebo jinými přípravky pro intimní péči – např Saforelle.

Menstruační tampony si vyměňujte často (nejlépe za 2 maximálně 4 hod). Ponechání tamponu příliš dlouho může narušit rovnováhu vaginálních bakterií.

Nepoužívejte intimní deodoranty, toaletní papír, mýdla nebo vložky s vůní, která může způsobit podráždění pochvy.
Za vznikem vaginálního zánětu může stát i vliv některých onemocnění. Například nekontrolovaná cukrovka zvyšuje riziko kvasinkové infekce. Kvasinkové infekce patří u diabetiků mezi časté zdravotní problémy.

Obecně je důležité:

  • Zdravý imunitní systém pomáhá udržet kvasinky pod kontrolou, protože dobrý celkový zdravotní stav vám může pomoci odolat infekci.
    Chránit se před pohlavně přenosnými infekcemi používáním kondomů během sexu.
  • V jídle preferovat pestré a zdravé potraviny, omezit podíl sacharidů, respektive cukrů, ve stravě. Vyhýbat se cíleně většímu množství kofeinu, alkoholu, kynutého pečiva, plísňových sýrů. Preferovat lehké kuřecí, králičí a krůtí maso a ryby, hnědou rýži, celozrnné potraviny, zeleninu a nepříliš sladké ovoce. Zaměřit se na jogurty s živými kulturami.
  • V období zvýšené nemocnosti užívat doplňky stravy s vitamíny a minerály, podporující správnou funkci imunitního systému.
  • Preventivně nebo v souvislosti s ATB můžete užívat laktobacily.
  • Významnou roli však hraje i zdravý životní styl. Zaměřte se tedy na dostatek pohybu, odpočinku, ale také spánku.

Gynocaps je zdravotnický prostředek určený k obnově vaginální flóry a prevenci opakování vaginálních infekcí. Uchovávejte mimo dosah a dohled dětí. Čtěte pečlivě návod k použití a informace o bezpečném používání.

Gynocaps SR je zdravotnický prostředek určený k přirozené regeneraci a udržování vaginální mikroflóry. Uchovávejte mimo dosah a dohled dětí. Čtěte pečlivě návod k použití a informace o bezpečném používání.

 

Distributor do ČR:
Akacia Group, s.r.o. | Na Farkáně I 136/17 150 00 Praha 5 | Česká republika info@akacia.cz | IČO: 25776221 |
DIČ: CZ25776221 | zapsána v OR vedeném:
C 113426 vedená u Městského soudu v Praze

Výrobce:
Biose Industrie 24 Avenue Georges Pompidou, 15000 Aurillac, Francie www.biose.com