Na Vaše nejčastější otázky odpovídá gynekoložka MUDr. Jana Palásková.

 1. Jak je možné, že se tableta Gynocaps S.R. udrží zavedená po celou dobu 4 dnů, účinkuje a nevypadne?
  Jedná se o speciálně vyvinutou mukoadhezivní tabletu. To znamená, že po zavedení přilne na sliznici, postupně se rozpouští a uvolňuje účinnou látku.
 2. Je normální, že během užívání přípravek špiní a vytéká?
  Pokud během léčby pociťujete výtok či špinění, většinou se jedná o přirozený jev, který nemá vliv na účinnost léčby. Pokud máte pochybnosti, konzultujte příznaky s lékařem.
 3. Někdy tobolka během dopoledne skoro celá vypadne, jak tomu předejít, více namáčet během zavádění?
  Pokud tobolka vypadne, jedná se zpravidla o chybnou aplikaci Gynocapsu. Aplikace je snadná, po lehkém navlhčení čistě umytým ukazováčkem se tableta zavede, s nakročenou končetinou, co nejdál do pochvy, případně lze zavádět i v poloze vleže.
 4. Proč doporučujete zavádět Gynocaps na noc?
  Aplikace na noc je doporučena z toho důvodu, že jste v horizontální poloze. Během spánku je teplota lidského těla konstantní a vyskytuje se minimum rušivých vlivů (potřeba použít WC). Tableta se tak může ideálně uvolňovat.
 5. Mohou obě formy Gynocapsu užívat i těhotné ženy po celou dobu těhotenství?
  Ano, Gynocaps je přímo doporučen jako vhodná prevence poševních dysmikrobií během celého těhotenství.
 6. Mohu zavádět během menstruace? Gynocaps S.R 6 pokrývá léčbu 24 dní, je možné, že během léčby se dostaví menstruace, jak postupovat?
  Obecně se vaginální léčba během menstruace nedoporučuje. Po dobu menstruace léčbu přerušte a pokračujte až po jejím skončení.
 7. Mohu mít během léčby pohlavní styk?
  Po dobu léčby veškerých vaginálních infekcích je doporučeno zdržet se pohlavního styku. Pokud užíváte tablety Gynocaps preventivně, doporučujeme zavedení na noc až po případném pohlavním styku. V případě, že jste užila tabletu Gynocaps před pohlavním stykem, je třeba odstup minimálně 8 hodin po zavedení tablety.
 8. V případě užívání Gynocapsu spolu s antibiotickou terapií jako prevence obtíží, mám zavést tabletu od již během užívání antibiotik nebo počkat až po dobrání antibiotik?
  S aplikací Gynocapsu začněte ihned spolu s nasazením antibiotik. Tak dosáhnete nejlepší prevence poševního dyskomfortu.
 9. Stačí na obnovu prostředí po léčbě výtoku zavést jednu tabletu Gynocaps S.R.?
  Nestačí, je nutné se řídit pokyny výrobce, který na obnovu poševního prostředí uvádí zavést 2 tablety Gynocapsu S.R. se 4 denním rozestupem.
 10. Proč je tato forma lepší než krémy nebo gely?
  Gynocaps, na rozdíl od krémů a gelů, obsahuje účinné živé kultury laktobacilů. Mimoto je aplikace Gynocapsu S.R. velmi snadná a komfortní, protože ho na rozdíl od krémů nebo gelů zavadíte pouze 1x za 4 dny.

Otázky zodpověděla MUDr. Jana Palásková